Gimnazjum w Dąbiu

Jesteś tu: Strona główna » Gimnazjum w Dąbiu

 


Gimnazjum Publiczne im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu

 

 

Dąbie ul. Strażacka 4
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832176


gimnazjumdabie@wp.pl

14 czerwca 2017r.  nasi uczniowie uczestniczyli w spotkaniu z pracownikami Państwowej Straży Pożarnej. Strażacy,  st. kapitan Dariusz Wojtuń oraz komendant OSP Szczawno pan Marcin Reczuch przekazali wiele ciekawych, a przede wszystkim mądrych wskazówek dotyczących bezpiecznego wypoczywania nad wodą, czy też podczas wypoczynku na biwakach, kampingu. Ponadto uczniowie przypomnieli sobie zasady bezpiecznego przebywania w lesie oraz numery alarmowe, na które można dzwonić w razie niebezpieczeństwa. Taka lekcja na pewno jest potrzebna, lecz mamy nadzieję, że nasi uczniowie nie będą potrzebowali pomocy, a w razie niebezpieczeństwa staną na wysokości zadania i z rozwagą zadzwonią po pomoc.

Bezpieczeństwo najważniejsze!
czytaj więcej
  • Spotkanie z Policjantem – Dopalacze

6 czerwca 2017 r. nasi trzecioklasiści mieli możliwość uczestniczyć w wykładzie poprowadzonym przez funkcjonariusza Policji st. asp. Mariusza Matuszewskiego dotyczącym tematu dopalaczy. Celem spotkania było zwiększenie świadomości młodzieży gimnazjalnej w zakresie odpowiedzialności karnej, jaką niesie za sobą zażywanie środków psychoaktywnych- dopalaczy.

Mamy nadzieję, że spotkanie było przestrogą dla uczniów  i zanim podejmą zachowanie ryzykowne zastanowią się nad konsekwencjami swoich czynów, nim dojdzie do tragedii.

Spotkanie z Policjantem – Dopalacze

Dnia 5 czerwca 2017 r. uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w kolejnej edycji Festiwalu Nauki pod hasłem „Z UZ dookoła świata” organizowanym przez Uniwersytet Zielonogórski.  Przygotowano wiele atrakcji dla festiwalowych gości.

Festiwal Nauki
czytaj więcej

01.06.2017 r. odbyła się po raz piąty Olimpiada Przedszkolaka. Do sali gimnastycznej przy Gimnazjum w Dąbiu przyjechało 130 przedszkolaków z całej gminy. Pod czujnym okiem starszych koleżanek i kolegów z gimnazjum maluchy pokonywały kolejne tory przeszkód. Było wiele dobrej zabawy i zdrowej rywalizacji. Wszyscy biorący udział byli zwycięzcami. Czas umilały maskotki: myszka Falubazu i tygrysek.


Przedszkolaki - byliście wspaniali!!!

V OLIMPIADA PRZEDSZKOLAKA
czytaj więcej

31 maja 2017r. odbyła się

OLIMPIADA GIMNAZJALISTY

Do konkurencji sportowych przystąpiły wszystkie klasy. Rywalizacja odbywała się między klasami na tym samym poziomie. Były rzuty do kosza na czas, przeciąganie liny, skoki przez skakankę, żonglerka piłką, mecze w piłkę nożną, mecze w unihokeja. Po świetnej zabawie wyłoniono zwycięzców, wygrały klasy I B, II B, III A. Zwieńczeniem zawodów był mecz z nauczycielami w unihokeja.

OLIMPIADA GIMNAZJALISTY
czytaj więcej

Do konkursu przystąpiło siedem drużyn 2-osobowych ze Szkół Podstawowych oraz pięć drużyn 2- osobowych z Gimnazjum. W pierwsze części uczniowie rozwiązywali test składający się z 30 pytań. Drużyny z największą sumą punktów zakwalifikowały się do części ustnej, w której odpowiadały na pytania prezentowane na slajdach.

IV Powiatowy Konkurs Wiedzy o Parkach Narodowych - 22 maja 2017 r.
czytaj więcej

Galerie

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl