Szkoła Podstawowa w Dąbiu z filiami w Kosierzu i w Połupinie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Dąbiu z filiami w Kosierzu i w Połupinie

 


Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Dąbiu

 

 

ul. Strażacka 4                                      tel./fax 68 3832176
66-615 Dąbie
woj. lubuskie                                        spdabie17@wp.pl

„Kariera na maksa”, to tytuł cyklicznych spotkań klasy siódmej z doradcą zawodowym, które rozpoczęły się już 19 września 2017 r. Podczas dwugodzinnego spotkania, uczniowie obejrzeli film oraz wykonali powierzone im zadania, które miały na celu wesprzeć ich w przyszłym planowaniu kariery zawodowej. Zajęcia zostały pozytywnie odebrane przez siódmoklasistów, zatem z pewnością będą kontynuowane.

19 września 2017r. również uczniowie klasy VIa, spotkali się na warsztatach z doradcą zawodowym. Program, w jakim szóstoklasiści wzięli udział to „Moje zainteresowania zawodowe”. Testy badające predyspozycje zawodowe, być może  pomogą naszym uczniom odkryć ich zawodowe powołania.

„Kariera na maksa”
czytaj więcej

Dnia 21 września 2017 roku w Szkole Podstawowej w Dąbiu odbył się Dzień Języków Obcych. Gościliśmy p. Monikę Kujawską – Marszałek, koordynatora Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct działającego przy Urzędzie Marszałkowskim w Zielonej Górze.

Dzień Języków Obcych
czytaj więcej

Dnia 20 września w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Szkoły w biegach przełajowych. Wzięło w nich udział ponad 100 uczniów zarówno dziewcząt jak i chłopców. Zawody rozgrywane były w dwóch kategoriach wiekowych. Dzieci młodsze i dzieci starsze.

Biegi Przełajowe
czytaj więcej
  • Radość w przedszkolu :)

Dzisiaj wielka radość w przedszkolu w Kosierzu. HURA mamy nową wykładzinę. Dziękujemy Rodzicom za udział i ofiarną pracę na festynie rodzinnym, bo dzięki temu możemy mieć tak piękną, kolorową wykładzinę w jednej z sal przedszkolnych. 

Radość w przedszkolu :)

Zapraszamy Rodziców z Dziećmi na Miting

„Jestem bezpieczny w drodze do szkoły”,

który odbędzie się w Szkole Podstawowej w Dąbiu 

przy ul. Strażackiej 4

dnia 22 września 2017r.

w godzinach 16:00 - 19:00.

ZAPROSZENIE
czytaj więcej

Celami tegorocznej akcji są: zmiana postrzegania odpadów jako „śmieci” i dostrzeżenie ich surowcowego potencjału oraz zainspirowanie i zaktywizowanie wszystkich do działania na rzecz środowiska. Promujemy wśród dzieci selektywną zbiórkę oraz segregację odpadów i poszanowanie zasobów środowiska.

Akcja odbyła się w Szkole Podstawowej w Dąbiu, jak i w filiach w Kosierzu i w Połupinie.

Chcielibyśmy podziękować Rodzicom, zwłaszcza Pani Elżbiecie Królikowskiej za zakup rękawiczek i worków, niezbędnych do sprzątania.

W ramach akcji, w filii w Kosierzu, obejrzeliśmy film edukacyjny „ Dobre rady Pana Śmietnika”, pokolorowaliśmy ekologiczne obrazki oraz posprzątaliśmy teren wokół parku.

Rodzice osłodzili dzieciom udział w akcji fundując im słodkie wafelki. Dziękujemy!

W filii w Połupinie każda klasa z wychowawcami zaopatrzona w worki i rękawice również posprzątała wyznaczony teren. A na zakończenie wszyscy usiedli przy ognisku i piekli kiełbaski.


SPRZĄTANIE ŚWIATA – 15 WRZEŚNIA 2017 r. „NIE MA ŚMIECI – SĄ SUROWCE”
czytaj więcej

Galerie

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl