Filia Szczawno

Jesteś tu: Strona główna » Filia Szczawno

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

Filia im. Jana Pawła II w Szczawnie 

 

Szczawno ul. Szkolna 3
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832177


spszczawno@dabie.pl

„ZWIERZAKI – ŚWIEŻAKI”, pod takim hasłem w dniu 01.06..2017r. przebiegał Dzień Zdrowego Odżywiania w naszej szkole. W tym dniu wszyscy uczniowie wzięli udział w przygotowaniu zdrowych i smacznych potraw. Były kanapki, owocowe i warzywne sałatki oraz owocowe soki. Również został rozstrzygnięty konkurs plastyczny pt. „Mój zwierzak - świeżak”, na który wpłynęło dużo prac.

Dzień Zdrowego Odżywiania
czytaj więcej

Dnia 30 maja 2017 roku w Szkole Podstawowej w Gronowie odbyły się zawody sportowe klas I-III o Puchar Wójta. W tym roku nie konkurowały ze sobą poszczególne placówki. Wręcz przeciwnie, zawodnicy z różnych klas zintegrowali się ze sobą walcząc wspólnie w jednej z drużyn. Zawodnicy poszczególnych teamów dobierani byli poprzez wylosowanie koloru. Tak więc uczniowie z Gronowa, Kosierza, Połupina oraz Szczawna reprezentowali wspólnie drużynę czerwonych, zielonych, pomarańczowych, bądź innych. Było 10 konkurencji, np. skoki przez skakankę, rzuty do celu, bieg z woreczkiem na głowie. 

Puchar Wójta klas I-III
czytaj więcej

13 maja dzieci z naszej szkoły (klasy II – III) uczestniczyły w wycieczce do Centrum Przyrodniczego w Centrum Nauki Keplera w Zielonej Górze finansowanej przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem wycieczki było:

- rozbudzanie ciekawości, wspomaganie samodzielnego poznawania świata i uczenia się;

- zdobycie przez uczniów wiedzy z rożnych dziedzin nauki: biologii, fizyki, nauki o człowieku i Ziemi;

- obcowanie z zagadnieniami naukowymi w oparciu o samodzielne przeprowadzone eksperymenty;

- wskazanie możliwości zdobywania wiedzy poprzez aktywne spędzanie czasu wolnego;

- kształtowanie u dzieci wrażliwości na piękno otaczającego środowiska, wyzwalanie gotowości do jego ochrony przed zagrożeniami;

- integracja grupy.

Wycieczka edukacyjna w ramach projektu ,,Inwestycja w edukację w Gminie Dąbie”
czytaj więcej

Maj jest miesiącem szczególnym w historii Polski. W pierwszych trzech dniach maja obchodzone są uroczystości ważne dla każdego Polaka: Święto Pracy - 1 maja, Święto Flagi Rzeczpospolitej – 2 maja oraz Święto Konstytucji Trzeciego Maja.  Z tej okazji uczniowie klas młodszych obejrzeli film - prezentację, przybliżającą historię ojczyzny.

Zobaczyli jak dawniej wyglądały pochody pierwszomajowe, jak ich rówieśnicy maszerowali z bibułowymi kwiatami oraz biało-czerwonymi chorągiewkami.

Majowa święta
czytaj więcej

W dniu 27 maja 2017 r. kl.II i III z naszej szkoły uczestniczyła w Festiwalu Nauki , który przygotowali gimnazjaliści wraz ze swoimi opiekunami.

W czterech salach dzieci mogły się zetknąć z różnymi dziedzinami nauki- biologią, matematyką, chemią , oraz fizyką. Uczniowie chętnie wykonywali przygotowane dla nich zadania, obserwowali zjawiska, wykonywali doświadczenia. Dużą frajdą dla dzieci były żywe okazy przyrodnicze- zwierzęta, które mogły zobaczyć z bliska, a nawet niektóre dotknąć.

Dziękujemy starszym kolegom i koleżankom z gimnazjum oraz ich nauczycielom za takie ciekawe lekcje.

FESTIWAL NAUKI
czytaj więcej

Dużymi krokami zbliżają się Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla naszej braci niespodziankę - POTYCZKI WIELKANOCNE. W poniedziałek nasza koleżanka z klasy II - Julka Lniany z pomocą p. Joli Grezer przygotowała prezentację multimedialną „ZWYCZAJE WIELKANOCNE”. Dowiedzieliśmy się, dlaczego przed Wielkanocą robimy porządki, co to jest Wielki Tydzień, po co topimy Judasza i wieszamy śledzia. Poznaliśmy zawartość koszyczka wielkanocnego i symbolikę święconych pokarmów. 

POTYCZKI WIELKANOCNE
czytaj więcej

Galerie

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl