Szkoła Filialna w Szczawnie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Filialna w Szczawnie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

Szkoła Filialna im. Jana Pawła II w Szczawnie 

 

Szczawno ul. Szkolna 3
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832177


spszczawno@dabie.pl

Jeszcze w uszach mamy szum morskich fali, jeszcze wspominamy wakacyjne górskie wędrówki, a tu zabrzmiał już pierwszy dzwonek.  Piękną pogodą przywitał nas czwarty dzień września. Wszyscy uczniowie wraz z rodzicami tłumnie przybyli na uroczystość rozpoczęcia roku w Szczawnie. Po przemówieniu pani wicedyrektor Izabeli Sarnowskiej, przedstawieniu wychowawców klas, wszyscy uczniowie rozeszli się do klas.

Rok szkolny 2017/2018 właśnie się rozpoczął. Czas wrócić do szkolnych ławek i wejść na tajemnicze ścieżki wiedzy.

 

Życzymy wszystkim owocnego roku szkolnego 2017/2018 !

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Filialnej w Szczawnie
czytaj więcej

W piątek 23. czerwca spotkaliśmy się ostatni raz w murach naszej szkoły. Pani kierownik filii Izabela Sarnowska powitała zaproszonych gości, uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Uczniowie klasy III przekazali uroczyście sztandar szkoły uczniom klasy II. Nastąpiło wręczanie świadectw uczniom wyróżniającym się w nauce, listów gratulacyjnych ich rodzicom , podziękowań rodzicom za pracę na rzecz szkoły, dyplomów i nagród za wzorową frekwencję.

Po części oficjalnej rozeszliśmy się do klas gdzie pozostali uczniowie otrzymali świadectwa. Były uściski, przytulanie, no i łezka się w oku zakręciła.

ŻYCZYMY WSZYSTKIM WSPANIAŁYCH, BEZPIECZNYCH, ZDROWYCH I SZCZĘŚLIWYCH WAKACJI!!!

JUŻ WAKACJE !
czytaj więcej

Dużymi krokami zbliżają się wakacje. Zanim się na nie rozejdziemy Samorząd Uczniowski postanowił nas trochę wyedukować. Kornel Patynko z klasy II przedstawił prezentację multimedialną BEZPIECZNE WAKACJE. Dowiedzieliśmy się z niej w jaki sposób zachować się wobec obcych oraz, gdy jesteśmy sami w domu. Poznaliśmy zasady przebywania w lesie, nad wodą i w górach. Przypomnieliśmy sobie zasady zachowania względem obcego psa, zasady ruchu drogowego, a także jak bezpiecznie zorganizować zabawy na wsi. Mamy nadzieję, że wszyscy skorzystają z przedstawionych zasad, rad i wypoczęci oraz zdrowi spotkamy się w nowym roku szkolnym.

UDANYCH WAKACJI !!!

BEZPIECZNE WAKACJE
czytaj więcej

Impreza z okazji Dnia Mamy i Taty odbyła się 10 czerwca na placu przed remizą OSP w Szczawnie. Przy słonecznej pogodzie w sobotnie popołudnie o godz.16.00 rozpoczął się coroczny festyn rodzinny. Byli zaproszeni goście, rodzice, członkowie rodzin ze Szczawna, z Ciemnic i okolicznych wsi, przedstawiciele Rady Rodziców w Szczawnie, członkowie OSP w Szczawnie,  nauczyciele oraz dzieci z naszej szkoły. Program festynu rozpoczął się powitaniem zaproszonych gości przez Panią kierownik filii w Szczawnie - Izabelę Sarnowską i przemówieniem Pani Wójt Krystyny Bryszewskiej oraz radnego Sejmiku Województwa Lubuskiego Pana Łuksza Mejzy.

FESTYN RODZINNY W SZCZAWNIE
czytaj więcej

Dnia 10 czerwca 2017 roku uczniowie naszej szkoły wraz z koleżankami i kolegami z zaprzyjaźnionych szkół z ZPO w Dąbiu udali się na wycieczkę do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie. Obejrzeliśmy tam bardzo ciekawą prezentację o życiu i zwyczajach bocianów. Nasz przewodnik pan Arkadiusz interesująco opowiadał o przylotach bocianich par, składaniu jaj, opiece rodzicielskiej, szkole latania, jesiennych odlotach oraz zagrożeniach jakie czyhają na boćki. 

Muzeum Bociana Białego w Kłopocie
czytaj więcej

7 czerwca w Połupinie odbyło się podsumowanie Ligi Edukacji wczesnoszkolnej. Nasza placówkę reprezentowali Maksymilian Wasilewski i Dawid Mazurkiewicz. Uczestnicy odpowiadali na pytania z 3 kategorii - edukacji polonistycznej, matematycznej i społeczno - przyrodniczej. Wszyscy uczestnicy wykazali się niemałą wiedzą. Serdecznie gratulujemy wszystkim tej wiedzy i ogromnej odwagi!

Liga Edukacji Wczesnoszkolnej – 07.06.2017 r.
czytaj więcej

Galerie

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl