Filia Połupin

Jesteś tu: Strona główna » Filia Połupin

Zdjęcie Filii Szkoły Podstawowej w Połupinie

 

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

Filia w Połupinie

 

Połupin ul. Kolejowa 4a
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3837693


sppolupin@dabie.pl

W dniu 13.06.2017r. uczniowie klas III - VI pojechali na wycieczkę do miejscowości Lubbenau w Niemczech, zwaną „Niemiecką Wenecją”. Dzieci odbyły przepiękną podróż łodziami, kanałami Spreewy na wyspę w Lehde. Tam zwiedziły starą wioskę, skansen ze starymi chatami pokrytymi słomą. Następnie wszyscy zjedli na przystani pyszny obiad. Ostatnim punktem programu wycieczki była kąpiel w basenie z pingwinami. 

„Niemiecka Wenecja”
czytaj więcej

10.06.2017r. w ramach projektu realizowanego przez naszą szkołę odbyła się wycieczka do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie. Uczniowie wyposażeni w profesjonalne lornetki realizowali zadanie policzenia młodych bocianów w gniazdach. Oczywiście najdokładniej z zadania wywiązali się nasi uczniowie - brawo! Następnie obejrzeli film przedstawiający rok z życia bociana, wysłuchali profesjonalnej prelekcji. 

Wycieczka do Muzeum Bociana Białego w Kłopocie
czytaj więcej

Tymi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego przy szkole w Połupinie podziękowały nauczycielom uczącym ich w roku szkolnym 2016/2017. Na popołudniowym spotkaniu 09.06.2017 r. z inicjatywy rodziców na boisku szkolnym odbyło się przemiłe spotkanie rodziców, dzieci oraz zaproszonych nauczycieli. Dzieci zaśpiewały „100 lat”, była wspólna fotografia dzieci, rodziców i nauczycieli. Przy stole pełnym przysmaków przygotowanym przez rodziców trwały rozmowy i podsumowanie całego roku. Atrakcją spotkania był mecz piłki nożnej dzieci - rodzice. 

„Zacną rzeczą jest uczyć się, lecz jeszcze zacniejszą nauczać” (Mark Twain)
czytaj więcej

9. czerwca w szkole w Połupinie odbyły się finałowe rozgrywki Ligi Humanistycznej. Mogli w nich wziąć udział uczniowie, którzy w ciągu roku uzyskali najwięcej punktów za dodatkowe działania humanistyczne. Premiowane było głównie czytelnictwo, udział w konkursach oraz przedstawieniach teatralnych.

W kulminacyjnych rozgrywkach Ligi wzięło udział ośmioro uczniów – po cztery osoby z Połupina i Gronowa. Finaliści musieli wykazać się wiedzą z wielu dziedzin: literatury, muzyki, plastyki, historii oraz znajomości języka polskiego.

Finał Ligi Humanistycznej 2017
czytaj więcej

W czwartek 8. czerwca br. dwadzieścioro dzieci ze szkoły w Gronowie i w Połupinie rywalizowało w niemieckim Lieberose w zawodach sportowych, które odbywały się w trzech kategoriach wiekowych. Młodzi sportowcy rzucali piłeczką palantową, skakali w dal, biegali na dystansie 60m, w sztafecie, a także rozgrywali mecze w piłkę ręczną. W trakcie pobytu w zaprzyjaźnionej szkole wszyscy zawodnicy i ich opiekunowie zostali poczęstowani śniadaniem i obiadem w tutejszej stołówce. 

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SPORTU W LIEBEROSE
czytaj więcej

08 czerwca bieżącego roku klasa 4 ustanowiła „Dniem klasy” – z tej okazji należało więc wymyśleć coś ciekawego i przyjemnego zarazem. Tak narodził się pomysł spaceru do Krosna Odrzańskiego połączonego z wizytą w kręgielni. Pogoda dopisała i po dwóch lekcjach spędzonych w szkole cała ósemka czwartoklasistów wyruszyła na spacer przed nadodrzańskie łąki w kierunku Krosna, towarzyszyła im oczywiście wychowawczyni pani Helena i polonistka, pani Gosia. 

Dzień klasy IV – piesza wycieczka do Krosna Odrzańskiego
czytaj więcej

Galerie

Przeczytaj także

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl