Przedszkole w Połupinie

Jesteś tu: Strona główna » Przedszkole w Połupinie

 

Publiczne przedszkole Samorządowe w Połupinie z oddziałem w Gronowie 

 

Połupin ul. Szkolna 4
66-6oo Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel. 68 3836793


Oddział Gronów

Gronów ul. Kościelna 2

66-6oo Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel. 68 3832439
 

 W 24 edycji akcji "SPRZĄTANIE ŚWIATA- POLSKA", która przebiegała pod hasłem "Nie ma śmieci - są surowce", uczestniczyło wielu pozytywnie i proekologicznie nastawionych do świata ludzi - nie mogło wśród nich zabraknąć przedszkolaków! Małymi rączkami, uzbrojonymi w duuuże, gumowe rękawice, dzieci posprzątały mały, ale jakże ważny dla nich kawałeczek świata, czyli teren wokół przedszkola. To była nasza pierwsza, w tym roku szkolnym, wspólna akcja, która zakończyła się podwójnym sukcesem - plac przedszkolny czyściuteńki i dzieci zadowolone, bo zabawy podczas zbierania śmieci było co niemiara!!!Śmiech

Ania Marecik

SPRZĄTANIA ŚWIATA 2017
czytaj więcej

          Jeszcze na dobre nie opadły emocje po świetnej zabawie podczas Festynu Rodzinnego, a tu kolejne atrakcje posypały się na dzieci jak manna z nieba! Pierwszą z nich była wycieczka do Teatru Lubuskiego w Zielonej Górze, na którą przedszkolaki z Gronowa i Połupina wybrały się 31 maja 2017r. Razem z bohaterem spektaklu pt. „Niebieski piesek” przeżywaliśmy jego smuteczki ale i ogromną radość, gdy po długiej wędrówce, niezliczonych, mniej lub bardziej nieprzyjemnych przygodach, spotkał wreszcie przyjaciela od serca, takiego na całe życie... Pogoda była piękna, więc pospacerowaliśmy chwilę po zielonogórskim deptaku i... pełni wrażeń, wróciliśmy do przedszkola na pyszny obiadek!!!  Uśmiech                                                                                                      

ŚWIĘTUJEMY DZIEŃ DZIECKA!!!
czytaj więcej

          Tradycyjnie, jak co roku, cała społeczność przedszkolna spotkała się na Festynie Rodzinnym, który odbył się 26 maja 2017r., na placu przy przedszkolu w Połupinie. Tego dnia powszechnie obchodzony jest Dzień Matki, my natomiast świętowaliśmy Dzień Mamy i Taty a właściwie, zgodnie z powiedzeniem „dla każdego coś miłego”, Dzień  Calutkiej Rodziny!!!

 

FESTYN RODZINNY
czytaj więcej

Z ogromną przyjemnością skorzystaliśmy z zaproszenia Dyrektora GBP w Dąbiu, pani Krystyny Jończyk  i 9 maja 2017r., w ramach obchodów TYGODNIA BIBLIOTEK 2017, odwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną w Dąbiu.

WIZYTA W BIBLIOTECE
czytaj więcej

Choć na Wielkanoc musimy czekać jeszcze kilka dni, przedszkolaki z Połupina i Gronowa odnalazły już świąteczne klimaty! 3 kwietnia 2017r. wyruszyły autokarem do Kina Cinema City w Zielonej Górze na bajkę pt. „Zając Max ratuje Wielkanoc”, by wreszcie odkryć, skąd tak naprawdę biorą się kolorowe jajeczka, których dzieci poszukują podczas każdych Świąt Wielkanocnych.

czytaj więcej

Przedszkolaki i „zerówkowicze” z placówek oświatowych Gminy Dąbie dobrze wiedzą, jak należy witać wiosnę – wesołą piosenką, wierszem, barwnym przebraniem i szerokim uśmiechem!!! Wszytko to mogliśmy zobaczyć na konkursie wokalno – recytatorskim CZYM POWITAĆ CIĘ, WIOSENKO?, który odbył się 21 marca 2017r., czyli pierwszego dnia kalendarzowej wiosny,  w Fili Szkoły Podstawowej w Kosierzu.

CZYM POWITAĆ CIĘ, WIOSENKO? Kosierz 2017
czytaj więcej

Galerie

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl