Szkoła Podstawowa w Gronowie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Gronowie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

 

Gronów ul. Główna 1
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832168


spgronow@poczta.onet.pl

26 września to dzień, w którym Rada Europy chce zachęcić 800 milionów Europejczyków z 47 krajów do nauki języków obcych – niezależnie od wieku. W przeddzień  Europejskiego Dnia Języków Obcych  podobne „zachęcenie” odbyło się również w naszej szkole. Grupa młodsza obejrzała m.in. przygody świnki Peppy w dwóch wersjach językowych, starając się wychwycić znane słówka i zwroty. Poznała też ciekawostki przygotowane przez panią Agnieszkę Walicką na temat różnych sposobów porozumiewania się ludzi i zwierząt. Grupa starsza wysłuchała natomiast bajki w języku rosyjskim czytanej przez panią Iwonę Hajduk, która – o czym wiedzą nieliczni - jest i polonistką i rusycystką zarazem. Mimo zupełnej nieznajomości tego języka, odgadnięcie tytułu utworu okazało się łatwym zadaniem. W dwóch formach i dwóch wersjach językowych odbyła się również prezentacja wiersza J.Brzechwy „Na straganie”. Po angielsku zaprezentowała ją młodzieży nasza pani anglistka, zaś po niemiecku zgromadzeni obejrzeli ją w wersji medialnej nagranej kilka lat temu przez naszych uczniów. Aktorzy po kilku latach rozpoznali się bez trudu na prezentowanym filmie.  Obie grupy popisały się również śpiewami w obcym języku oraz znajomością powitań po grecku, litewsku, chorwacku….Ze szkolnego radiowęzła od rana płynęły szlagiery w różnych językach, które dźwięczą nam w uszach do teraz!

UCZMY SIĘ JĘZYKÓW OBCYCH!
czytaj więcej

W ostatnich godzinach astronomicznego lata, które żegnało nas piękną pogodą, odbyło się w szkole wielkie sprzątanie. Drużyny zaopatrzone w worki, rękawiczki  i grabie błyskawicznie uporały się z uporządkowaniem wszelkich zakątków i zakamarków, by po krótkiej przerwie zająć się radosnym grzebaniem w ziemi i pomaganiem pszczołom.  W centralnym punkcie rabaty stanęły dwa domki dla owadów zrobione przez pana Rafała.  Po dwóch godzinach pierwszy etap pracy mogliśmy uznać za zakończony.  Jako, że tegoroczna akcja Sprzątania Świata odbywała się pod hasłem „Nie ma śmieci, są surowce!” postanowiliśmy również przygotować do wywozu zbierane cyklicznie plastikowe nakrętki oraz makulaturę. Zarobione środki przeznaczymy na dokończenie naszego Miejsca Przyjaznego Pszczołom. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam je stworzyć.

PRACOWITE POŻEGNANIE LATA
czytaj więcej

Dostać list - super sprawa! Niestety, papierowe listy to obecnie rzadkość. Wizyty na poczcie również nie należą do tych codziennych. Co zatem robić, żeby ten zwyczaj nie zaginął i miał swoich kontynuatorów wśród kolejnych pokoleń vlogujących i klikających smsy? Cytując klasyka: ZRÓB TO SAM! Zerówkowa gromadka własnoręcznie wykonała pocztówki i przykleiła znaczki, a następnie własnoręcznie wrzuciła korespondencję do skrzynki pocztowej. Trzeba przyznać, że trafiła im się gratka, mogli bowiem obserwować, jak pan listonosz wyjmuje zawartość czerwonej skrzynki. Należy dodać, że każdy szkolny maluch doskonale zna swój adres, dowiódł tego wczorajszy "egzamin" z tego zagadnienia. Rodzicu, Twoje dziecko powinno znać swój adres!

(MALI) LUDZIE LISTY PISZĄ
czytaj więcej

Tegoroczna akcja „Sprzątania świata” w szkole w Gronowie odbywa się z niewielkim opóźnieniem. Dlaczego? 22 września uczniowie nie tylko tradycyjnie posprzątają swój mały świat, ale również  postanowili go nieco upiększyć i ulepszyć. Powstaje  na tę okoliczność MPP czyli Miejsce Przyjazne Pszczołom, które zostało zarejestrowane w programie „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” pod numerem 16 637. Pomagamy w ten sposób w realizacji ambitnego celu „Kujawskiego” polegającego na stworzeniu 20 tyś owadzich „stołówek”.  Dzięki wsparciu Rodziców oraz pani Angeliki z „Wesołego Ogrodu”  powstaje krzewiasto-kwiatowy zakątek pełen roślin lubianych przez zapylacze. Jedne z nich jeszcze kwitną, inne zakwitną wiosną. Robimy również domek dla owadów pożytecznych np. pszczół murarek, który latem umożliwi im nocleg i schronienie, a jesienią miejsce do przezimowania. Relacja i efekt naszej pracy już wkrótce.

COŚ DOBREGO DLA ŚRODOWISKA!
czytaj więcej
  • SPOTKANIA Z RODZICAMI

 

 

wrzesień

14.09.2017

zebranie

16.00

październik

19.10.2017

konsultacje

15.30 – 17. 00

listopad

23.11.2017

zebranie

16.00

grudzień

14.12.2017

konsultacje

15.30 – 17. 00

styczeń

25.01.2018

zebranie

16.00

luty

 x

 x

marzec

 x

 x

x

kwiecień

12.04.2018

zebranie

16.00

maj

17.05.2018

zebranie

16.00

czerwiec

14.06.2018

zebranie

16.00

 

ZAPRASZAMY!

 

Stało się! W szkole znowu gwarno i wesoło! Wróciliśmy i  zamierzamy przyjemnie, bezpiecznie i owocnie spędzić tu kolejne dziesięć miesięcy. Podczas mszy św. inaugurującej nowy rok szkolny ksiądz proboszcz Marek Zintara przekazał wszystkim kilka cennych instrukcji, jak dobrze spożytkować czas w szkole. Po tradycyjnym pierwszym dzwonku spotkaliśmy się na skąpanym w słońcu placu apelowym, by uroczyście rozpocząć naukę w roku 2017/2018. Ciepłe słowo i uśmiech od pani dyrektor Jolanty Adułło - Hoffmann przydały się dziś szczególnie tym, którzy dołączyli do naszej społeczności. Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w klasach z wychowawcami. Od jutra "zabieramy się" do pracy i zabawy!

SZCZĘŚLIWEGO NOWEGO ROKU SZKOLNEGO!
czytaj więcej

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl