Szkoła Podstawowa w Gronowie

Jesteś tu: Strona główna » Szkoła Podstawowa w Gronowie

Szkoła Podstawowa im. Kornela Makuszyńskiego w Gronowie

 

Gronów ul. Główna 1
66-600 Krosno Odrzańskie
woj. lubuskie


tel./fax 68 3832168


spgronow@poczta.onet.pl

  • DESKOROLKA DLA NORBIEGO!

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III - Norbert Bujak otrzymał nagrodę w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Mały projektant – duży projekt Maskotki DEFRO". Konkurs polegał na wykonaniu projektu maskotki firmy produkującej kotły grzewcze. Norbert otrzyma deskorolkę, a pani K.Ważelińska - opiekun świetlicowo-artystyczny oraz p.E.Skóra - administrator szkolnego konta na facebooku chętnie się na niej przejadą.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wsparli młodego projektanta swoim "lajkiem"!

DESKOROLKA DLA NORBIEGO!
  • LIKE MILE WIDZIANY!

Dzieci na wakacjach, nauczyciele na urlopach. Zanim jedni i drudzy się na nie wybrali, uczeń kl. III Norbert Bujak pod opieką p.K.Ważelińskiej zaprojektował maskotkę. Nasz projekt przeszedł do następnego etapu konkursu. Od dziś do 4 lipca zbieramy na Facebooku polubienia. Wasze „lajki” bardzo nam się przydadzą! Zapraszamy użytkowników facebooka do zajrzenia na stronę firmy Defro i oddanie głosu na naszego Kotlika Defro. Link poniżej.

https://www.facebook.com/wwwDEFROpl/photos/ms.c.eJxFkNkNRDEIAztaAeHsv7GVsJ75HdljEtVM1fJ~_8TxmfgoQkp01Tw6IiVo6QS6I~;kD6VjQJYqVtBImEH1iH01G6laKjbCtyCUeFhxWkQmnDkXT028rTA0hcZR09BKMLmv8xtpUIgkDiQAN8r23Z07uaALP~_rbQKEkKA018S7Afp0KGFxFVmHfk9rg0rxhVLgEvMAqX02a7c6S8W1BDAoXS4IOF~;ju90Sw~-~-.bps.a.1166117460201268.1073741904.540905239389163/1166118113534536/?type=3&theater

Dziękujemy!

LIKE MILE WIDZIANY!

23 czerwca o godz. 8 30 zabrzmiał ostatni w tym roku szkolny dzwonek. Pogoda trochę pokrzyżowała plany i uroczystość trzeba było przenieść do „nieco” przyciasnej sali gimnastycznej.  Uczniowie, nauczyciele i rodzice spotkali się tu na apelu, by podsumować mijające dziesięć miesięcy i rozdać świadectwa oraz nagrody tym, którzy napracowali się w nim najbardziej. Przyszła również pora na zmianę warty w poczcie sztandarowym oraz pożegnanie tych, którzy odchodzą z naszej  szkoły na zawsze  - i uczniów, i nauczycieli. Miło było słyszeć, że wielu robi to niechętnie. Przykro było patrzeć na tych, którzy rozstanie opłakali szczerymi łzami. Pociesza nas myśl, że było Wam tu w naszej szkole dobrze. Wszystkim dziękujemy za poświęcenie, zaangażowanie, wytrwałą pracę, dowody wdzięczności i sympatii. Czas na zasłużony odpoczynek! Bezpiecznych wakacji i do zobaczenia wkrótce!

ROK ZAKOŃCZONY!
czytaj więcej

22 czerwca odbyło się pożegnanie naszych najmłodszych uczniów z dobrze znaną szkolną rzeczywistością, z panią Ewą, z innymi paniami, z kolegami i koleżankami, którzy "przeprowadzą" się od września kilka metrów dalej do I klasy. Uroczystość przybrała charakter Gali Mistrzów. Tych w grupie sześciolatków znalazło się całe mnóstwo, a mistrzowskie kategorie były jedyne w swoim rodzaju. Za bycie sobą, każdy otrzymał dziś medal!  Były też dyplomy, nagrody, słodkie niespodzianki i w końcu lody w restauracji. Rodzice Ksawerego przygotowali też dla wszystkich niespodziankę - łamigłówkę z nagrodami.  Uściskom i pożegnaniom nie było końca, w końcu rozstajemy się na CAŁE WAKACJE! Pani Ewa otrzymała obietnicę od swoich małych Mistrzów, że będą pisać smsy, pocztówki i mmsy. WSPANIAŁYCH WAKACJI KOCHANI.

ZERÓWKA JUŻ NA WAKACJACH!
czytaj więcej

Kolejny dzień z rzędu kl. Vb z wychowawczynią p.L.Świąder korzystała z okolicznych dobrodziejstw. Dziś piątoklasiści zawędrowali do DPS w Szczawnie. Uczestniczyli w warsztatach plastycznych, poznawali ofertę placówki w zakresie rehabilitacji oraz samych jej pensjonariuszy. Robili m.in. laurki pożegnalne dla swojej wychowawczyni. To ostatnia w tym roku lekcja  z zakresu edukacji artystycznej oraz tolerancji. I tradycyjnie, jak przystało na Vb, nie obyło się bez dodatkowych atrakcji. Kuba zgubił.... glukometr! Pani Lila jak prawdziwy dowódca zorganizowała poszukiwawcze manewry w leśnych zakamarkach i rowach, które zakończyły się pełnym sukcesem. Brawo wy! Prawdziwa lekcja współpracy i koleżeństwa.

OSTATNIA LEKCJA
czytaj więcej

Co robi nasza młodzież w środowe popołudnie tuż przed rozdaniem świadectw? Tańczy! Na takie powitanie wakacji i pożegnanie z kolegami i koleżankami zaprosiła starszą brać uczniowską klasa VI z wychowawczynią p. Iwoną Krupą. Zabawa była przednia, choć jej powód słodko-gorzki. Wakacje - słodkie, ale rozstania - gorzkie. Można jednak na to spojrzeć optymistycznie. Odległość jaka nas dzieli nie jest kosmiczna, a dyskotek w przyszłym roku może być dwa razy więcej. Dlaczego? Można się przecież zapraszać i kulturalnie razem bawić. Pomyślcie o tym! Nic straconego!

TANECZNYM KROKIEM NA WAKACJE
czytaj więcej

Przeczytaj także

Pliki do pobrania

66-600 Krosno Odrzańskie
ul. Stażacka 4
Tel: (68) 383-21-76

Opracowanie: szkolnastrona.pl